Meist

StudioLittlePrint sai alguse mõtteviisist, et tänapäeval on igaühe kohustus püüda vähendada oma tarbimise mõju looduskeskkonnale. Me tahame väljendada seda mõtteviisi, aga kasutada ka oma soovi ja oskusi midagi ilusat ning praktilist luua.

Puuvillaseid esemeid on mugav kanda ja kerge hooldada aga neil on väga suur ökoloogiline jalajälg. Puuvilla kasvatamiseks on vaja palju vett (ühe T- särgi jaoks puuvilla tootmiseks läheb 2700 liitrit vett. Sama palju vett joob üks inimene 2,5 aastaga). Saagi tagamiseks kasutatakse pestitsiide. Sellele lisandub tekstiilitoodete värvimisel ja viimistlemisel tekitatav veereostus ja tekstiilitööstuse üleüldine raiskav suhtumine (nt. ligi 40% kangast, mida kasutatakse T-särkide tootmiseks läheb raisku tarbimisse jõudmata ja enamus sellest lõpetab prügimäel).

Seda kõike arvesse võttes tundus meile vastuvõetamatu toota juurde veel rohkem esemeid ja õhutada inimesi neid tarbima. Me otsustasime, et kasutame oma loominguks materjale või esemeid, mis on ühe elutsükli juba läbinud ja kellelegi ülearuseks osutunud (puuvillased kardinad, T-särgid jms.) ja vähendame nii nende esemete keskkonnamõju pea poole võrra, tegemata samas järeleandmisi neist valmivate toodete kvaliteedis.
Pilte toodetest koos kirjelduste ja hindadega leiad meie FB lehe albumitest  (lisame neid jooksvalt juurde) ja Etsy e-poest.

Me kutsume inimesi üles jätkusuutlikumalt tarbima ja rohkem ise tegema. Selleks tahame oma blogides (Kairi kirjutab ja Kedy käsitöö) anda ideid ja õpetusi, kuidas oma olemasolevaid riideid jm. esemeid hooldada, parandada, ümber teha või uuel otstarbel kasutada. Ja muidugi oleme valmis kõike, mida ise oskame ja teha tahame töötubades ka teistele õpetama.

Me soovime, et jalajäljed, mis meie tarbimisest maha jäävad muutuksid aina väiksemaks ja väiksemaks ja väiksemaks......

Meie inimesed
Kairi on LittlePrindi idee autor.
Ta tegeleb administreeriva poolega
ja taaselustab T-särke.
Lisaks käsitööhuvile on tema südameasjaks jätkusuutlik tarbimine s.h. asjade parandamine ja parendamine. Kairi mõtteid ja tegemisi leiad menüüst
Kairi kirjutab nimelisest blogist.
Kedy on meie käsitöövõlur ja LittlePrindi meisterõmbleja. Kedyl on alati mõni uues tehnikas projekt pooleli. Teda ei näe kunagi lihtsalt käed rüpes istumas, ta kas õmbleb, koob või meisterdab midagi. Lisaks askeldab Kedy meie digitaalse lõikuriga ning töötab välja uusi õmblustoodete mudeleid.
Kedy projekte võid leida Kedy käsitööblogist.

Anna-Liisa teatas juba 5-aastasena, et temast saab kunstnik. Sellest ajast peale on ta ennast pidevalt täiendanud. Õppinud uusi tehnikaid, osalenud konkurssidel ja teostanud ennast läbi eriilmeliste projektide. Hetkel õpib ta meedia-ja reklaamidisaini. LittlePrindis tegeleb ta kujundusliku poole, fotografeerimise ja sotsiaalmeediaga. Anna-Liisa loomingut saad näha Instagramist  @aniidola_art.