Meremoos ehk ilusad hetked on väärt jäädvustamist

Käisime sõpradega mere ääres. Need olid selle suve ühed ilusamad hetked. Meri mõjub mulle rahustavalt. Vaadates seda suurt jõudu ja avarust tunduvad oma mured kauged ja tähtsusetud. Imetlen neid vorme ja värve mida loodus pakub ja ei saa kunagi jätta kasutamata võimalust korjata mere äärest huvitava kujuga ja värvidega kauneid kivikesi, meres lihvitud klaasitükke või puuoksakesi.
Nii neid muudkui koguneb. Seekord otsustasin, et hoidistan nad purki, et aeg-ajalt kivikesi imetleda ja endale meenutada seda tunnet, mis mind mere ääres valdas.
Ma olen juba mõned aastad püüdnud oma elamist optimaalseks organiseerida. Alguses püüdsin asjadele leida oma kohta, kuhu nad ka pidama jääks. Avastasin, et hoiupaiku pole kunagi piisavalt. 
Siis taipasin, et asju, mida ma tegelikult ei kasuta, pole ju mõtet hoiustada ja nüüd olen liikunud sihil, et üleliigseid asjad kodust välja saada.
No ei ole see lihtne, uut kraami tuleb ikka asemele, vaatamata sellele, et olen vilets shoppaja.
Kas või need samad kivikesed, mõni ilus vanakraami jupp ja muu kola (loe: inspireeriv materjal :)), mis tekitab meisterdajas tunde, et sellest saaks ju midagi teha.
Olen tähele pannud, et eriti suured jupimagnetid on igasugu topsikesed, karbikesed. Koristades on mul komme ülearused jubinad (legotükid, mutrid, kivikesed, nööbid, sendid, helkurid jne.) mõnda karpi eest ära torgata ja nii see kultuurikiht settib. 
Varem olen kivikesi ka lillepottidesse sättinud või kuhugi riiulinurgale aga jube tüütu on tolmu pühkida, kui riiulid on pisikesi meeneid täis.
Meremeeneid purki hoiustades on igatahes lihtsam tolmu pühkida ja ilus mälestus võimsast tundest ka silme ees. Vähemalt niikaua, kuni kivikesed mõne uue tähtsa ülesande saavad.
Proovi ka!
Retsept on lihtne:
MEREMOOS
Mine mere äärde
Imetle loodust ja lase meretuulel mured minema puhuda
Korja mõned kivikesed või merekarbid, mis eriti mõnusad tunduvad
Otsi üks ilus purk
Pane meremeened purki
Meisterda ilus silt kohanime ja aastaarvuga
Kleebi silt purgile
Purgi kaela ümber säti sulle meeldiv nöörijupp või pitsiriba
Otsi purgile oma koht
Aeg-ajalt ava purk ja imetle kivikesi ning meenuta ilusaid hetki

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kasutatud triiksärkidest kelmikaks kleidiks

Järgmine

Lipp lipi peal, lapp lapi peal ja T-särk on hoopis teistsugune.

Jaga seda artiklit