Meisterda endale kevadpühadeks tervislikud rohetavad munad

Väljas möllab praegu paras tuul ja kuskilt ei paista päikesekildugi. Aga kevadelubadus on juba mõnda aega õhus. Maja ääres õitsevad lumikellukesed ja lumest on järgi veel mõned kitsad triibud. Rääkimata sellest, et päevad on järjest pikemaks veninud.
Me panime mõnda aega tagasi kevadeootuses aknalauale võrsed kasvama. Lihtsalt silmailuks ja vitamiinirikkaks lisandiks võileibadele ja muudele roogadele. Kohe-kohe saabuvate kevadpühade puhuks panin võrsed kasvama ka munakoore sisse. Lisaks võileivakõrvasele saab sellest ka vahva kevadine munadepühakaunistus.


Kevadiselt rohetavate munade meisterdamiseks on vaja munakoori, mis on poolitatud võimalikult kõrgelt, munakarpi, mulda, seemneid, vett ja nagu hiljem selgus, ka naasklit.

Munakoorte mullaga täitmiseks kasutasin supilusikat. Katsusin koored üsna täis panna, et tulevased võrsekesed ikka palju päikest saaks.


Kastsin mulda ettevaatlikult ja külvasin munakoortesse maleruudu mustris rukola ja kressi seemneid. Need on mul tellitud www.plantos.ee. kodulehelt. Nagu pildilt näha kastsin ikkagi liiga palju, nii et veekiht jäi mulla peale. Valasin ära, mis sain ja tegin ettevaatlikult naaskliga munakoorte põhja augud, et ülearune vesi saaks ära nõrguda.
Selleks asetasin muna lõikelauale ja surusin naaskliga ettevaatlikult seestpoolt augu sisse.


Järgmiseks päevaks oli liigveeprobleem lahenenud ja kressi seemned olid juba väikesed idud välja ajanud. Lihtne meisterdus  ning tervislikku ja kevadist rohelist rõõmu jätkub pikaks ajaks.
Proovi ka!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Tore lapimüts villasest taaskasutusmaterjalist

Järgmine

Tee ise mõnus kaisukas

Jaga seda artiklit