Tipp, täpp ja salasõnumid

Täpp on ideaalne vorm, millest kombineerida kokku erinevaid kujundusi. Iron-on vinüül on tipp-materjal, millega katta väikeseid plekke ja augukesi. Ja need kaks tulid mulle pähe, kui vaatasin igati korralikku T-särki, millel oli rinnale trükitud sõnum, mis hetkel mind ei kõnetanud.
T-särk on on teada-tuntud paha poiss oma suure ökoloogilise jalajälje tõttu, mille ta endast maha jätab. Seda enam on põhjust pingutada, et juba toodetud esemeid võimalikult kaua eesmärgipäraselt käigus hoida-parandada või uue kujundusega huvitavaks teha.
Kui olime teinud oma esimesed rebasesärgid, nägime, kui palju vinüülmaterjali läheb raisku, kui sellest erinevaid kujundusi välja lõigata. Selle vältimiseks paigutasime kujunduse tühjadele kohtadele tähe või täpi kujundeid. Masin lõikab kõik rõõmsalt välja. Hea ju pärast mõnda võikest plekki või auku lappida. Natuke tüütu oli neid ükshaaval välja lõigata aga materjali niisama ära visata tundus ka tobe.
Sellele särgile kulusid ära täpid, mis olid kahe rebasekujunduse välja printimise kõrvalsaaduseks. Kahjuks on tööprotsessist vähe fotosid. Särgi kujunduse idee tuli mulle pähe hilja õhtul ja loomepalangus läksid fotod täitsa meelest. Teen kunagi uue särgi ja põhjalikud fotod juurde. 

Tööprotsess algas kujunduse paika ladumisega. Vaatasin, et kirja ära kataks ja et tekiks mingi rütm värvidest ja erineva suurusega täppidest.
Täpid kuumutasin paika triikrauaga ja läbi küpsetuspaberi ükshaaval, sest osad detailid kattuvad ja enne, kui uue paika saab panna, tuleb eelmisel kattev kiht maha võtta. Hoolikalt peab vaatama, et täpp saaks õiget pidi, sile katva vinüüliga pool ülespoole ja nakkuv pool särgi poole. Mina kuumutasin unise peaga paar täppi küpsetuspaberi külge. No juhtub.
Kokku sai selline.
Omamoodi vahva on see, et pahemalt poolt on algne sõnum ikka kenasti
näha.
Tipp-topp täpisärk ju.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Poisid jäävad poisteks ehk me lõikame selle augu välja

Järgmine

Parandus - ja kaunistusaplikatsioonid. Cricut ja triigitav vinüül

Jaga seda artiklit