Meisterda seinakaunistus Eesti sünnipäevaks ehk t-särgi taaskasutus Eesti moodi

Eesti sünnipäeva puhul valmis mul üks Eesti teemaline seinakaunistus. Loomulikult kasutasin taaskasutusmaterjale, mis olid ühe oma eludest juba ära elanud. Vaatasin oma valdustes ringi ja otsisin varudest, mida saaks kokku sobitada. Inspiratsiooni sain Pinteresti lõpututest avarustest erinevaid seinariputisi imetledes.
Pühadeteemalised meisterdused, sealhulgas seinariputised ja -kaunistused, aitavad tuppa tuua natuke erilisemat ja pidulikumat meeleolu. Ma tahtsin katsetada, taaskasutusmaterjalist seinakaunistuste loomist.

Meie kalli Eesti sünnipäeva puhul otsisn välja sini-must-valge värvikombinatsiooni moodustamiseks õiges toonis kantud ja defektidega t-särgid, ühe kuivanud õunapuuroika, takust nööri ja pidulikkuse rõhutamiseks valged puupärlid taaskasutuspoest.Alustuseks lõikasin t-särkidest umbes 2cm laiused ribad, mille ühest õmblusest lahti lõikasin. Teine õmblus jäi alles. Lõikasin kõik ribad diagonaalse nurga all, et lõpptulemus jääks ühtlasema viimistlusega.
Enamik pluusiga ristisuunas lõigatud trikoomaterjalidest tõmbab venitades rulli. Selle saavutamiseks tõmbasin lõigatud riba mõned korrad läbi peo.Järgmiseks sidusin puuroika külge takunöörist aasad, mille külge ribad riputada. Nööri sõlmed tasub esialgu nii kinnitada, et hiljem oleks võimalik veel nööri tugevust reguleerida ja kinnitumiskohtasid sättida.Nööri ümber kinnitasin t-särgist lõigatud ribad. Riba keskkohaks jäi küljeõmbluse koht, mille püüdsin kinnitussõlme varju sättida.

Riba kinnitamiseks tõmbasin keskkoha üle nööri ja pistsin tekkinud aasast riba alumised otsad läbi. Kaunima tulemuse huvides võiks kõik sõlmed teha ühtepidi.


Väike üllatus ka. Lõikasin valge särgi ribadeks ja selgus, et see materjal rulli ei keera. Noh, mis siis ikka teha, otsisin välja teise valge t-särgi, mille pind oli sarnasem teistega ja lõigatud ribad jäävad uue projekti jaoks.Allesjäänud t-särgijupilt lõikasin varrukad ja õmblused ära. Seejärel ribastasin särgi selja ja rinnaosa lühemateks juppideks, mille kinnitasin kahele poole pikemaid trikooribasid.


Riputasin oma tooriku üles, et näha üldpilti. Pingutasin nööriaasasid ja sättisin trikooribad tihedamalt kokku. Siis hakkasin juurde lisandeid passitama. Võimalusi on ju lõputult. Samuti kärpisin mõnda trikooriba otsa, mis tundus vale pikkusega olevat.


Pärlite kinnitamiseks tegin takunöörist tutid, kinnitasin need nööri otsa ja lisasin valged puidust pärlid. Pärli kinnitamiseks nöörile tegin sobivasse kohta sõlmed. Pärlinöörid kinnitasin riputusaasade külge. 
Kuna seinakaunistus tundus ikka veel poolik ja lage otsisin välja oma rahvusliku motiiviga paelte varu ja sättisin ühe neist ümber õunapuuoksa. Kogu seade lõi kohe särama ja pael kattis ära ka takunööride sidumiskohad. 
Nüüdseks, kui vabariigi sünnipäevast on juba pea kuu möödas, ei ole ma raatsinud seda seinariputist veel maha võtta. Silm jääb ikka pidama sellele toredale värvilaigule seina peal.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Meisterda ise lihtne nagi taaskasutusmaterjalist

Järgmine

Tore lapimüts villasest taaskasutusmaterjalist

Jaga seda artiklit