Parim nõudepesunuustik

Enne ostlema suundumist tasub oma koduses majapidamises ringi vaadata. Võib juhtuda, et vajamineva eseme saab väikese vaevaga kodus leiduvast ise valmistada. Minuga juhtus nii, kui otsisin jätkusuutlikku alternatiivi nõudepesunuustikule.
Mulle ei meeldi üldse poes käia. Ei reaalis, ega virtuaalis. Eriti, kui on vaja midagi sellist, mida ma varem ostnud pole. Igaks juhuks mainin ära, et ma elan maal ja kohalike poodide valik on hästi traditsiooniline. Nii ongi poodlemine erilisemate soovide puhul suurem ettevõtmine.

Juba mõnda aega olen püüdnud oma tarbimist jätkusuutlikumaks kohandada. Kasutan kõigepealt ära olemasoleva ja püüan juurde osta ainult seda, milleta kuidagi ei saa. Mul said otsa nõudepesu svammid.

Käisin netis ökopoodides vaatamas, mis valikut üldse on.
Oh, seal on kõik nii nunnu ja nii roheline ja nii patuvaba. Sõrmed hakkasid kohe sügelema. Oi kuidas tahaks kogu seda nuustikute, harjakeste, lapikeste arsenali koju kapi peale. Kallivõitu ju on aga õilsa eesmärgi nimel?
STOPP! Mis tarbimismentaliteet see siis nüüd on?

Sain endal sabast kinni ja läksin ostsin (!) Magaziinist sisalist nööri lappide meisterdamiseks. Kudusin endale sisalnöörist nõudepesu lapid ja olin väga rahul oma väikese ökoloogilise jalajäljega.

No mõne nädalaga oli minu ökolapil auk sees. Kulus lihtsalt ära. Sisalikiud olid kogu aeg äravooluaugu restil. Vist ei olnud ikka väga jätkusuutlik mõte.

Juhtusin siis ühes köögis nägema võrgutaolist nõudepesulappi. Tuluke lõi põlema! Oota, ma olen kodus ka sellist materjali näinud.
Olin oma poistele ostnud ujumislestad, mis olid pakitud sarnasesse musta sünteetilisest materjalist võrkkotti.
Otsisin lestakoti üles ja olin leiuga väga rahul. Lisaks nõudepesulapile sain ülemisest otsast veel puu- ja juurviljade jaoks koti. Selleks lõikasin sobivalt kõrguselt võrkkoti pooleks. Õmblesin puu- ja juurviljakotile pesuõmblusega põhja. Lapi kinnitusaasa jaoks jaoks sain nööri samast lestade koti nöörist. Pistsin nööriaasa õmbluse vahele ja õmblesin pesulapi külje ka kinni. Ja oligi valmis. Kaks õmblust ja minu majapidamises oli juures kaks mulle vajalikku eset.
Mõlemad esemed on mind üle poole aasta kenasti teeninud. Pesulapp peseb hästi ja kuivab kiirest (nii ei teki ka ebameeldivat lõhna). Kulumise märke ka ei paista. Kahtlustan, et see sünteetilisest võrgust nõudepesulapp peab aastaid vastu. Niisiis tasub oma majapidamises enne ringi vaadata, kui poodi ostlema tõttad. Mõistlik on ära kasutada enne need ressursid, mis meil juba olemas on. Hoiad kokku raha ja toodad vähem prügi. Win-win situation, või mis?

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

Lemmikpluusi päästmine

Jaga seda artiklit