Tee ise sõbrapäevaks unenäopüüdja ehk roosa ja makramee.

Õige sõbrapäeva tunde saavutamiseks kulub tuppa ära natuke roosat, pitsi ja südamekujulisi riputisi. Olen ammu Pinterestist igasuguseid punutud seinariputisi imetlenud.  Trendid oma tiirud jälle peale teinud ja 80ndad koos villaste seinavaipade ja makrameega laiutavad igal pool.  Makrameetehnika oli kunagi põhikoolis minu lemmiktehnika. Tundus, et on aeg vana armastus üles soojendada. Aga ikka natuke omamoodi. Selle asemel, et sõbrapäeva meisterduse jaoks käsitööpoodi lipata katsusin enne taaskasutades sihile jõuda. Tuli välja küll.
Mulle tundub alati veider käsitööpoest hirmkalleid materjale osta, kui alternatiive on ümberringi küllaga. Mitte et ma poleks enne meisterdama asumist googeldanud ja variante kaalunud aga mulle lihtsalt meeldib kasutada ära olemasolevaid ressursse.

Selle asemel, et poest valmislõigatud trikooriba osta võib ju kulunud T-särgi ribadeks lõigata. Ja igasugused puupärlid ja pitsiribad tuleb taaskasutuspoest nagunii koju tassida. Siis on ju hea kohe võtta, kui mõni meisterdusmõte peaks pähe torkama.
Nagu nüüd juhtus.Otsisin siis oma kastidest-kappidest välja hunniku materjale, millest võiks ühe unenäopüüdja valmistamisel abi olla.
Oma vaibakuduja karjäärist alles jäänud trikooriba (see tekib T-särgi valmistamise kõrvalsaadusena), pitse, puupärleid, toonidelt sobivaid T-särke.
Unenäopüüdja raamiks sai vana tikkimisraam. 


Kõigepealt lõikasin T-särgil alumise topelt ääre ära ja siis lõikasin sellest umbes 3 cm laiuselt ribad. Ühest küljest teiseni. Ühe küljeõmbluse lõikasin ära ja teine õmblus jäi riba keskkohaks. 

Ribad sidusin raami külge tõmmates riba  keskkohast ümber raami ja tekkinud silmusest pistsin otsad läbi.


Riba õmbluskoha peitmiseks tõmbasin ma selle tekkinud sõlme taha. Selleks peab riba natuke sättima ja nihutama aga tulemus jääb ilusam ja puhtam.


Raamile võib lisada toontoonis T-särgi ribasid või täitsa värvilisi, nii nagu enda ilumeel ette ütleb. Veel sobivad makrameetehnikas sõlmitud patsid või tavalised palmikuid ning romantilisuse ja õhulisuse jaoks võiks lisada ka pitsiribasid.
Mul on aja jooksul kogunenud natuke pitse ja satse aga käiku läks ka vana puuvillane kardin. Lõikasin sellest ribad ja väikesed roosteplekid, mis kardinat "kaunistasid" katsusin jälle sidumiskoha taha ära peita.Sõbrapäev soosib ju igasugu südamekujulist nänni. Selleks lisasin pehme täidisega tekstiilist südamekese.
Raami punusin ka makrameetehnikas üle. Tahtsin näha, kas särgist lõigatud ribade jätkukohta õnnestub peita. Täitsa kena jäi. Jätkamiseks panin diagonaalis lõigatud otsad kokku ja traageldasin sobivat värvi niidiga kokku. Oleks parem, kui mõlema riba jätkukohad samasse kohta ei jääks, siis sulavad nad paremini mustrisse.
Mõne tunniga valmis täitsa vahva ja meeleolukas sisustuselement. Ja kui tore oli seda teha- materjale ja värve kokku sobitada. Soovitan kõigil ise järgi proovida. Sobib ka lastega koos meisterdamiseks. Järgmiseks võtan siis plaani sini-must-valge kombo. 

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Pesa kassile ehk maitse üle ei vaielda

Järgmine

Meisterda ise lihtne nagi taaskasutusmaterjalist

Jaga seda artiklit