Vanade väikseks jäänud teksade uus elu

Teksapüksid on vist üks kantavamaid riideesemeid. Ja kuna kõik neid meelsasti kannavad, siis tekib vanu väikseks jäänud või väsinud teksapükse igas majapidamises virnade kaupa. Õnneks on teksamaterjal üks igati mõnus materjal erinevate projektide jaoks, kuna on tugev ja selle erinevad toonid annavad võimaluse loomingulisteks mängudeks esemete disainimisel. Seekord otsustasin vanad teksad ümber teha nii, et nende elu pükstena jätkuks veel mõneks ajaks.Minu eesmärk oli vanad väikseks jäänud kitsa lõikega teksapüksid ümber teha mugavateks ruumikateks vabaaja püksteks.


Kõigepealt harutasin püksivärvli lahti ja lõikasin ära küljeõmblused ja sääre äärestusõmblused

Järgmiseks proovisin ja katsetasin erinevate materjalide sobivust ja valisin välja sellise, mis mulle kõige ägedam tundus. Mõõtsin  ja lõikasin välja vajalikus mõõdus riideribad.


Õmblesin kõigepealt vahetükid säärte küljeõmblustele. Lisasin laia värvli ja mansetid kummi jaoks pükste alla äärde. Värvlile õmblesin ka kolm tunnelit kummi jaoks.
Ajasin kummid tunnelitesse ja säärte alla äärde.
Valminud püksid on mugavaks kuulutatud ja igapäevases kasutuses. Eriti sooja sõnaga märgiti ära pükste kõrge värvel, mis hoiab kükitamise-kummardamise ajal selga paljaks minemast. Vaatan nüüd enda teksade hulgas ringi, et endale ka mugavad ja vahvad püksid teha.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Püksiparandus-oli auk ja enam ei ole

Järgmine

Ilusad paigad ehk parandamine, mida on kaugele näha

Jaga seda artiklit