Ilusad paigad ehk parandamine, mida on kaugele näha

Riiete parandamine pikendab nende eluiga ja väldib nende prügimäele sattumist. Parandamiseks on erinevaid võimalusi ja tehnikaid. Mulle meeldib väga jaapani tikkimistehnikast sashikost alguse saanud parandamiskunst, mida inglise keeles nimetatakse "visible mending" ehk nähtav parandamine. Selle asemel, et rebendeid, plekke või kulunud kohti peita, muudetakse parandused värviliste ilupaikade ja tikanditega pilkupüüdvateks kaunistusteks. Paigatud ese näitab seda, et on kandjale oluline ja väärib aega, mida on võtnud selle parandamine.
Leidsin Humanast ühe mõnusa täisvillase kampsuni. Villasest materjalist kampsuni leidmine teiselt ringilt kõigi nende õnnetute topiliste sünteetiliste hilpude vahelt on viimasel ajal juba iseenesest väike ime. Niisiis ma eriti ei imestanud leides kampsuni kõhu pealt kaks tumedat plekki.
Ma ei kahelnud hetkegi, et leian mingi viisi, et kampsun ära tuunida ja rabasin selle stangelt kohe kaasa.
Tahtsin katsetada "nähtava paikamisega" aga valisin  neutraalse tulemuse huvides kampsuni tooniga sobivad pastelsed värvid.





Katsin plekke katva ala otstest lõnga kampsuni külge kinnitades...








...siis põimisin nende vahelt ristisuunas lõnga läbi, mille omakorda otstest kampsuni külge kinnitasin kuni moodustus kena plekke varjav paik. Nii nagu sokikanda nõelutakse.




Puhtalt ilu ja kompositsiooni pärast lisasin veel ühe tillukese nõelutud paiga.


Mõnus villane kampsun sai minu arvates juurde natuke isikupära. Samas jätavad pastelset tooni dekoratiivsed paigad neutraalse mulje, nii et ka konservatiivsema rõivamaitsega inimene kannataks seda kampsunit kanda. 

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Vanade väikseks jäänud teksade uus elu

Järgmine

Nobenäpud juba tegutsevad ehk 5 jõulukingiideed algajale isetegijale

Jaga seda artiklit