Püksiparandus-oli auk ja enam ei ole

Mulle meeldib tegelikult väga "visible mending" ehk siis riiete parandamine nii, et on ikka näha ka, et on parandatud. Ja ka need püksid otsisin ma parandamist vajavate riiete kastist välja mõttega sinna midagi vahvat peale lappida või tikkida või isegi mõlemat. Kui ma neid hindava pilguga üle vaatasin läks mõte aga hoopis sellele, et auk lihtsalt kinni õmmelda. Keegi ei tule nüüd neid nähes selle peale, et püksid on parandatud. Ise olen rahul :).

Need väga mugavad Montoni püksid on mul juba mitu aastat Projektide kastis (nimetagem seda nii, mul on tegelikult mitu sellist kasti:)) oma järge ja head mõtet oodanud. Nüüd jäid nad mul jälle näppu ja tundus viimane aeg midagi ette võtta. Nagu öeldud oli mul plaanis sinna mingi tasku või paik peale õmmelda aga vigastusi uurides tundus see üleliigne rapsimine nii tillukese probleemi kohta. tundus mõistlik see lihtsalt kinni õmmelda.

Kinnitasin auguse koha nõeltega, et
see õmblemisel ei nihkuks.


Õmblesin masinaga sellise sissevõtu voldi taolise moodustise ja veel mitu korda edasi tagasi voldi pealt, et riie edasi haruneda ei saaks.


Siis panin püksid kokku järgides õmmeldud voldi suunda, et saada teise poole volt paralleelseks.
Siis märkisin õmbluskriidiga esimese voldi järgi teise voldi laiuse ja asukoha.
Ja õmblesin masinaga kinni.
Seestpoolt jäi selline...          ...ja väljaspoolt selline......suuremalt selline....

... ja jalas jäi selline.
Ma küll ei taibanud püksitagumikku valguse poole keerata ja "vabatahtlik" fotograaf keeldus edasisest koostööst, et uut pilti teha aga pildilt on seda vast näha, et auku enam ei ole:).Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Suur särgitegu Mandaronesele

Järgmine

Vanade väikseks jäänud teksade uus elu

Jaga seda artiklit